דרך האיכות
להוביל אותך ל-ISO בקלות

054-8898073

 ניהול אבטחת איכות - ליווי וייעוץ
 
הכנה והסמכת ISO במפעלים וארגונים
 
הדרכות והרצאות בתחום אבטחת איכות

  1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. יצירת הזדמנויות לשיפור על פי 9001 איזו

יצירת הזדמנויות לשיפור על פי 9001 איזו

כשמנהלים את האיכות בעזרת תקן 9001 ISO  מגלים שטעות היא דבר טוב לארגון וכי בזכות הטעויות, ניתן להשיג יתרון ולשפר את ביצועי הארגון.

 

ניהול מערכת איכות לפי הגדרות התקן 9001 ISO  מביא להסתכלות על מה שלא עובד טוב בתהליכי הארגון. כאשר תהליך אינו מנוהל או מבוקר, יכולים להיווצר כשלים וטעויות ולעיתים גם תלונות מצד הלקוח. אחד מסודות ההצלחה בניהול מערכת איכות לפי הגדרות התקן 9001 ISO  הוא היכולת למנף טעויות . זוהי דרך מצוינת לשפר תוצאות קיימות ולהשיג תוצאות רצויות. חשוב שמנהלי הארגון יפיקו לקחים ולמידה מטעויות מתוך ההבנה שהפקת הלקחים תביא בהכרח לצמצום בתלונות ולשיפור שביעות רצון הלקוח.

 

אז איך מנהלים מערכת איכות לפי הגדרות התקן 9001 ISO? אחת הדרכים הזמינות היא פשוט לאסוף מידע ונתונים בנוגע לתלונות וטעויות. על פי התקן 9001 ISO, איסוף המידע והנתונים צריך להיות שיטתי וממוקד, מול כל תלונת לקוח ויכלול בהכרח, זיהוי מה קרה והסבר למה. המטרה לזהות מגמות התנהלות משותפות או שונות הקשורות לתהליך מסוים.

בסופו של דבר, מנהלי הארגון ידעו איפה להשקיע מאמץ למניעת הישנות הטעות ויגדירו בצורה קלה יחסית אילו משאבים חסרים או נדרשים לטיפול בתלונות לקוח תוך הבנת לעומק מהי התרבות פנימית, ההרגלים ואופן  התקשורת.

זיהוי מקור היווצרות התלונה או הטעות מאפשר גם לזהות מהם המשאבים המעורבים בטיפול בתלונות לקוח. ניתן לשאול שאלות כגון: מה הבעיה, מגרם לה, מה נעשה במידי לטיפול בה, מי מטפל בתלונה, מתי, האם התלונה אכן מטופלת על ידי האדם הנכון, האם הטיפול בתלונה באמת מונע הישנותה, איזה מסלול התלונה עוברת בארגון מהרגע שמתקבלת, כמה זמן עובר מהרגע שהתלונה מתקבלת עד שהלקח הופק, האם השפעת המשאב המעורב תורם לרווחיות הארגון, כמה מפסיד הארגון ועוד.

ניהול מערכת איכות לפי הגדרות התקן 9001 ISO יכול לתת מענה מועיל לשיפור תהליכי הארגון בתנאי שהארגון ינתח את התשובות והמידע המתקבל. אפשר למשל לאפיין סוגי התלונות השונים כדי לדעת כמה בעיות טכניות נוצרות, האם מדובר בתלונות טכניות או לוגיסטיות, בטעות בתהליך פנימי, חוסר הבנה או ידע. ארגון יצרני יתייחס לבעיות בתפקוד המוצר שלו כתלונה טכנית ולבעיות באריזה ובמשלוח כתלונה לוגיסטית. בעיות בשינוע או כשלים בהעברת מידע ממחלקה למחלקה, מפונקציה לפונקציה יוגדרו כתלונות פנימיות והתלונות המתקבלות מידי הלקוח כחיצוניות.

אם איסוף המידע וקבלת תשובות, חשוב להקים מנגנון מעקב ובקרה. על פי הגדרות התקן 9001 ISO  יש לנטר ולמדוד כמה פרמטרים, ביניהם כמובן את יעילות התגובות למניעת הישנות הכשלים והתלונות.

התקשורת הפנימית והתקשורת עם הלקוח חשובות ומשמעותיות לקיום הארגון אך בחינת הפעולה המתאימה למניעה כשלים, בעיות, טעויות ותלונות תתרום בוודאות לשיפור תהליכים בכלל.

יצירת קשר

התקשר עכשיו
054-8898073

טואול בניית אתרי אינטרנט